خرید کالا بهترین مارک میوه خشک کن و لیست قیمت دستگاه میوه خشک کن خانگی و صنعتی - بازار تهران

میوه خشک کن چیست، راهنمای خرید و معرفی پر فروش ترین میوه خشک کن ها در بازار

میوه خشک کن یک دستگاه بسیار کار آمد و کاربردی است که میتوان به وسیله آن به راحتی و به سرعت انواع میوه را خشک کرده و خشکبار دست ساز تهیه کنید.

تهیه میوه خشک شده و خشکبار و مصرفه روزانه آن میتواند به شما در افزایش سلامتی و تنظیم متابولیسم بدن بسیار کمک کند.

بهترین مارک میوه خشک کن

در سال‌های اخیر دستگاه های بسیار زیادی تولید شده اند که می‌توان با استفاده از آنها بسیاری از کارهای خانه را به راحتی انجام داده و در وقت بسیار صرفه جویی کرد.

همچنین این دستگاه باعث می شود تا کارها سریعتر با دقت بیشتری انجام شده و خستگی کمتر نیز برای شما ایجاد شود.

دستگاه میوه خشک کن وسیله ای است که می توان با استفاده از آن اقدام به خشک کردن میوه ها و سبزیجات کرده و همچنین بسیاری از مواد غذایی دیگر را نیز با استفاده از آن خشک نمایید.

در گذشته و قبل از تولید و عرضه این دستگاه ها در بازار، خشک کردن میوه ها به صورت دستی بسیار پر زحمت و حساس بود و زمان زیادی را به خود اختصاص می‌داد.

همچنین به طور معمول یک الی دو هفته زمان لازم بود تا میوه ها خشک شده و در آخر نیز کیفیت بسیار بالایی نداشتند.

اما با استفاده از این دستگاه می توان در مدت زمان بسیار کم و بدون ایجاد تغییر در شکل، رنگ،عطم و عطر میوه ها، آنها را خشک کرده و همچنین ارزش غذایی آنها را نیز حفظ نمود.

علاوه بر اینها فرایند کار بسیار تمیز بوده و احتمال به وجود آمدن میکروب در مواد غذایی بسیار پایین است.

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که مقداری میوه و سبزیجات را خریداری و در یخچال قرار داده اما مقدار کمی از آنها را مصرف نموده آید.

در این شرایط با استفاده از دستگاه میوه خشک کن می توانید به راحتی این میوه ها را خشک کرده و مدت زمان بیشتری از آنها استفاده کنید، بدون اینکه میوه ها در طولانی مدت خراب شوند.

به طور کلی با استفاده از این دستگاه میتوانید تمامی میوه ها و سبزیجات و بسیاری دیگر از مواد غذایی را خشک کرده و به تا چند هفته و یا حتی یک سال و در فصول مختلف از آن‌ها به طور مرتب استفاده کنید.

در نتیجه با خرید و استفاده از این دستگاه، میزان اتلاف مواد غذایی برای شما بسیار کم شده و هزینه کمتری برای خرید مواد غذایی جدید مورد نیاز می باشد.

این صرفه جویی می تواند در شرایط اقتصادی کنونی بسیار برای شما مفید بوده و حتی بعد از مدتی هزینه خرید دستگاه نیز به شما بازمیگردد.

 

البته بیشتر از این میوه ها و مواد غذایی خشک شده به صورت کم و بیش در بازار یافت می شد اما هزینه خرید آنها کمی بالاتر از میوه‌های تازه بوده و در نتیجه خرید آنها چندان به صرفه نبود.

اما با استفاده از دستگاه های میوه خشک کن که در چند سال اخیر به بازار عرضه شده اند می توان به راحتی میوه و سبزیجات خشک شده خوشمزه و سالم را تهیه کرده و دیگر هزینه زیادی برای خرید آنها از بازار پرداخت نکنید.

همان طور که می دانید میوه های خشک شده بسیار خوشمزه و خوش طعم هستند و استفاده از آنها می تواند بسیار مفید باشد.

خشک کردن میوه ها با استفاده از این دستگاه نیز می تواند بسیار کارآمد بوده و در انواع غذاها از سبزیجات خشک شده استفاده نمایید و سلامت خانواده خود را تضمین کنید.

در این مقاله قصد داریم تا خصوصیات بهترین مارک میوه خشک کن را به شما معرفی کنیم.

 

خرید میوه خشک کن با تخفیف

اصلی ترین دلیل خرید دستگاه میوه خشک کن

اصلی ترین دلیل خرید یک دستگاه میوه خشک کن این است که با استفاده از آن می توان انواع مواد غذایی میوه و سبزیجات را بدون از دست دادن ارزش غذایی و ویتامینهای موجود در آن ها خشک کرده و از خراب شدن و یا فاسد شدن آنها جلوگیری کرد.

همانطور که می‌دانید اصلی‌ترین دلیل خراب شدن و فاسد شدن مواد غذایی، رطوبت و آب موجود در آنها است که در طولانی مدت باعث از بین رفتن و اتلاف مواد غذایی می‌شود.

البته توجه داشته باشید که وجود رطوبت در مواد غذایی لازم بوده و در هنگام مصرف آن ها ای رو تو بت می تواند به سیستم گوارش بدن در جذب و هضم مواد غذایی کمک کند.

اما نگهداری مواد غذایی در یخچال در طولانی مدت باعث به وجود آمدن میکروب ها روی آنها شده و و در نهایت سبب خراب شدن این مواد می گردد.

به همین منظور با استفاده از دستگاه میوه خشک کن میتوانید به راحتی از رشد و گسترش میکروب ها در مواد غذایی جلوگیری کرده و با خشک کردن آنها حتی تا چند سال نیز می توانید از مواد غذایی مفید و فاقد هرگونه آلودگی میکروبی و به صورت کاملا بهداشتی استفاده کنید و هزینه کمتری نیز برای خرید مواد غذایی صرف نمایید.

خشک کردن میوه بهتر است یا انجماد؟

همان‌طور که می‌دانید روش‌های مختلفی برای نگهداری از میوه و سبزیجات وجود دارد که بتوان از آنها در طولانی مدت و بدون از بین رفتن ارزش غذایی آن استفاده کرد.

تمامی این روش ها برای حفظ ارزش غذایی و افزایش زمان استفاده از آنها و همچنین کاهش هزینه ها به کار برده می شوند.

به طور مثال با قرار دادن مواد غذایی در فریزر و دمای کمتر از صفر درجه سانتیگراد می‌توان از رشد میکروب ها جلوگیری کرده و مانع از خراب شدن و فاسد شدن مواد غذایی شد.

اما استفاده از این شیوه نیاز به فضای بسیار زیادتری جهت نگهداری از مواد غذایی دارد.

زیرا در هنگام انجماد مواد غذایی همراه با رطوبت و آب درون آن ها منجمد شده و همین امر نیز سبب جاگیر بودن آنها می شود.

در طولانی‌مدت نیز نگهداری مواد غذایی به صورت منجمد شده باعث از دست رفتن ارزش غذایی آنها شده و با یخ زدایی آنها بسیاری از از مواد معدنی از بین می روند.

اما با استفاده از دستگاه میوه خشک کن و خشک کردن میوه و سبزیجات ارزش غذایی و مواد معدنی آنها به خوبی حفظ شده و به دلیل از دست رفتن رطوبت موجود در آن ها، حجم کلی مواد غذایی نیز کم می شود.

بنابراین با این روش می توان بدون خراب شدن و یا فاسد شدن، تمامی مواد غذایی را به صورت طولانی مدت نگهداری کرده و و فضای کمتری نیز برای این کار نیاز است.

در مجموع استفاده از روش خشک کردن محصولات غذایی بسیار موثر تر و کارآمد تر بوده و تنها کافیست تا بعد از خشک کردن آنها را در ظرف یا کیسه پلاستیکی قرار داده و در کابینت بگذارید.

توجه داشته باشید که دستگاه های مخصوص خشک کردن مواد غذایی با ایجاد دمای بین ۸۵ تا ۱۶۰ درجه فارنهایت تمامی رطوبت را از بین میبرد و دیگر رطوبتی در آنها وجود ندارد و به همین دلیل دیگر میکروب و یا آلودگی در آنها رشد نخواهد کرد.

خرید میوه خشک کن از دیجی کالا

خرید دستگاه میوه خشک کن

شرکت ها و تولید کننده های بسیاری اقدام به تولید دستگاه های میوه خشک کن با قابلیت های متنوع و اشکال مختلف کرده و آنها را به بازار عرضه نموده اند.

تمامی این دستگاه جهت خشک کردن میوه و سبزیجات و مواد غذایی طراحی و تولید شده اما هر کدام دارای ویژگی های خاصی هستند و در ابعاد مختلفی تولید شده اند.

بنابراین ممکن است در هنگام خرید، به دلیل تنوع بسیار، انتخاب در بین آنها برای شما کمی دشوار باشد.

به همین منظور در این مقاله قصد داریم تا ویژگی ها و فاکتور های مختلف دستگاه میوه خشک کن را به شما معرفی کرده تا بتوانید در هنگام خرید بهترین انتخاب را انجام دهید.

 

فاکتورهای مهم در هنگام خرید دستگاه میوه خشک کن

برای تهیه دستگاه میوه خشک کن تنها کافیست تا فاکتورهای مهم برای خرید آن را در نظر بگیرید و اطلاعات کافی از این دستگاه داشته باشید.

تعداد طبقه های دستگاه:

تعداد طبقه های دستگاه میوه خشک کن یکی از مواردی است که باید حتما به آن توجه شود.

فاصله بین طبقات نیز بسیار مهم بوده و باید به آن نیز دقت نمایید.

در برخی دستگاه‌ها، طبقات به صورت کشو های افقی بر روی یکدیگر قرار گرفته اند و برخی مدل‌های دیگر طبقات زیر یکدیگر بوده و برای دسترسی به طبقات پایین تر باید طبقات بالایی را از دستگاه خارج کنید.

در دستگاههایی که طبقه های آن بر روی یکدیگر قرار گرفته و به صورت کشو های افقی باز می شوند، یک فن کلی در نظر گرفته شده که هوای گرم را به طور یکسان به تمام طبقات انتقال داده و با ایجاد گردش یکنواخت، میوه ها را تقریباً به یک اندازه خشک می کنند.

یکی از مزایای این محصولات این است که میتوانید در هر طبقه یک نوع میوه یا ماده غذایی متفاوت قرار داده و اقدام به خشک کردن آنها نمایید.

همچنین به دلیل بدنه شفاف این نوع دستگاهها میتوانید در هر زمان مواد مورد نظر را بررسی کرده و در صورت نیاز آنها را از دستگاه خارج کنید.

توجه داشته باشید که برخی محصولات قابلیت ارتقا و افزایش طبقات را نیز به شما می دهند اما میزان گرما در تمامی طبقات به صورت یکسان ممکن است وجود نداشته باشد.

به همین منظور بهتر است با دفترچه راهنما و یا تجربه خود مواد غذایی را متناسب با میزان گرمای مورد نیاز آنها در طبقات بچینید تا از بهترین بازده بهره مند شوید.

این نوع دستگاه ها بسیار کارآمد و کاربردی بوده و ویژگی های خاص خود را دارند اما برای انتخاب و خرید یکی از آنها باید به نیاز و سلیقه خود توجه داشته باشید.

در صورتی که استفاده شما از دستگاه میوه خشک کن زیاد است، توصیه می شود به سراغ دستگاههای بروید که دارای تعداد طبقات  زیاد تری باشد.

 

ترموستات دستگاه:

ترموستات یکی دیگر از قابلیت های برخی دستگاه های میوه خشک کن است که با استفاده از آن می توان میزان گرمای تولید شده توسط دستگاه را با توجه به مواد غذایی موجود در آن تنظیم کرد.

زمانی که شما می خواهید چند ماده غذایی را در دستگاه قرار داده و خشک کنید، از آنجایی که این مواد برای خشک شدن کامل ممکن است نیاز به درجه‌ای گرمای متفاوتی داشته باشند، در نتیجه بهتر است به سراغ دستگاه‌های بروید که دارای ترموستات میباشند.

با استفاده از این قابلیت می‌توانید درجه حرارت را متناسب با ماده موجود در آن تنظیم کرده و این مواد غذایی را به طور کامل خشک کنید، بدون اینکه در طولانی مدت دستگاه روشن باقی بماند.

 

به عنوان مثال  به منظور خشک کردن بعضی از سبزیجات، دما باید پایین تر از ۹۰ درجه فارنهایت باشد، اما ماهی ها و یا انواع میوه برای خشک شدن به دمای بالا ۱۳۰ درجه نیاز دارند.

در نتیجه با استفاده از ترموستات می‌توان دما را به راحتی تنظیم نمود.

گردش هوا در دستگاه:

همانطور که می دانید گردش هوای گرم در دستگاه با استفاده از فن انجام شده و محل قرارگیری و اندازه فن در میزان گردش هوا بسیار موثر است.

به همین منظور باید به سراغ دستگاه هایی بروید که دارای فن پر قدرت و در ابعاد مناسب با دستگاه باشد تا بتواند هوا را به خوبی در تمامی طبقات به گردش درآورد.

در صورتی که فرد قدرت کافی نداشته و یا به درستی کار نکند، ممکن است رطوبت در مواد غذای باقی مانده و آن ها به صورت کامل خشک نشوند.

در نتیجه استفاده از این دستگاه هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت.

 

گنجایش دستگاه:

گنجایش دستگاه میوه خشک کن یکی از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب نوع و ابعاد دستگاه به شمار می آید.

طبیعتاً هر چه دستگاه گنجایش بیشتری داشته باشد، مقدار مواد غذایی بیشتری می توان در آن قرار داده و خشک نمود.

البته با افزایش گنجایش دستگاه باید گرمای بیشتری تولید شود، در نتیجه موتور قوی تری نیاز دارد.

پس در هنگام خرید حتما به قدرت دستگاه و تناسب آن با گنجایش طبقات و ظرفیت دستگاه دقت کنید.

دقت داشته باشید که گنجایش بالای دستگاه باعث می شود تا به فضای بیشتری جهت نگهداری در کابینت ها احتیاج شود.

پس اگر فضای کافی برای نگهداری دستگاه های بزرگ را در طبقات کابینت خود دارید، بهترین انتخاب می تواند دستگاه میوه خشک کن با گنجایش بالا برای شما باشد.

کد تخفیف دیجی کالا خرید میوه خشک کن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]
بازدید : 5,548 views بار دسته بندی : راهنمای خرید از سایت دیجی کالا تاريخ : 26 آوریل 2020 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.