خرید کالا بهترین مارک پاور بانک ها و لیست قیمت پرفروش ترین پاور بانک - بازار تهران

پاور بانک چیست، معرفی و راهنمای خرید پرفروش ترین پاوربانک ها در بازار

پاوربانک نوعی باتری قابل حمل است که جهت شارژ کردن انواع وسیله های دیجیتال از طریق درگاه USB، ساخته شده است.

در واقع با استفاده از پاور بانک، هر نوع وسیله ای قابلیت اتصال به درگاه usb را داشته باشد را می توان شارژ کرد.

بهترین پاور بانک

 

امروز ابزارهای هوشمند بسیاری در زندگی ما وجود دارد که استفاده از آنها بسیاری از وقت ما را پر میکند و بسیاری از کارها با استفاده از آنها انجام می شود.

اما بسیاری از این ابزارها با استفاده از باطری کارکرده و نیاز به شارژ شدن دارند. به همین جهت میزان ظرفیت باتری این ابزار ها و همچنین مدت زمان مورد نیاز جهت شارژ شدن آنها، یکی از معضلاتی است که امروزه افراد بسیاری با آن درگیر هستند و سعی در اصلاح و ارتقاء آن دارند.

به طور کلی تمام دستگاه هایی که با استفاده از باتری روشن می‌شوند، بعد از استفاده از آنها برای مدت کم یا طولانی، شارژ موجود در باتری خود را از دست داده و نیاز به شارژ شدن دارند.

ممکن است برخی از دستگاه ها دارای باتری قوی باشند و ظرفیت آن باتری نیز بالا باشد تا بتوان برای چندین ساعت از آنها استفاده کرد.

اما در نهایت بعد از به اتمام رسیدن شارژ موجود در باتری باید با استفاده از برق دوباره باتری را شارژ کرد.

در چنین حالتی اگر ژر یا پریز برق در اختیار نداشته باشیم، نمی‌توانیم این دستگاه‌ها را شارژ کرده و دوباره از آنها استفاده کنیم.

در نتیجه برای سهولت در انجام این کار در شرایط مختلف، وسیله‌ای به نام پاور بانک طراحی و تولید شده و در انواع مختلف به بازار عرضه گردیده است.

هدف از تولید این وسیله این است که فرد مصرف کننده بتواند از آن جهت شارژ کردن دستگاه مورد نظر خود در هر شرایطی استفاده کنند.

پاور بانک ها در ابعاد و اندازه های مختلف و اشکال گوناگون ساخته شده اند و هر کدام ظرفیت شارژدهی متفاوتی نسبت به دیگری دارند.

اما همه آنها با استفاده از پورت USB و کابل متصل به آن، عمل شارژ کردن را انجام می دهند.

به همین دلیل شما می‌توانید از یک پاور بانک با ظرفیت بالا جهت شارژ کردن بسیاری از دستگاه های دیجیتال خود از قبیل موبایل، تبلت، لپ تاپ، ساعت هوشمند، ام پی تری پلیر، دوربین عکاسی، دسته کنسول های بازی و غیره استفاده کنید.

در واقع با استفاده از یک پاور بانک دیگر می تواند به راحتی و با خیال راحت به سفر رفته و یا در خیابان یا پارک حرکت کنید و از دستگاه دیجیتال خود استفاده نمایید.

حتی می توانید چندین ساعت با گوشی و یا لپ تاپ خود بازی کرده و یا در اینترنت شبکه‌های مجازی مشغول باشید، بدون اینکه نگران تمام شدن شارژ باتری دستگاه خود شوید.

به بیان ساده، پاوربانک ها به یکی از لوازم بسیار ضروری در دنیای امروز تبدیل شده اند و در واقع پاوربانک به یکی از بهترین لوازم های جانبی تبدیل شده است.

زیرا تمامی دستگاه های دیجیتال موجود در زندگی ما عمدتا از باتری های قابل شارژ استفاده می کنند و همیشه نیاز به شارژ شدن دارند.

در نتیجه با استفاده از پاور بانک میتوانید دستگاه ها را به راحتی و در هر مکانی و زمانی شارژ کرده و از آنها برای مدت بیشتری استفاده کنیم.

در این مقاله قصد داریم تا بهترین پاور بانک ها را به شما معرفی کنیم

فاکتورهای مهم در خرید پاور بانک

همانطور که گفته شد پاور بانک ها در ابعاد و اشکال گوناگون و با ظرفیت های متفاوت تولید و به بازار عرضه شده اند.

برخی از قابل بانک‌ها ظرفیت شارژدهی کم و برخی دیگر از ظرفیت بالایی دارند.

به همین منظور قبل از خرید یک پاوربانک حتماً باید به ظرفیت آن و چند فاکتور مهم دیگر توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

همچنین میزان استفاده شما از پاور بانک و دستگاه های دیجیتال دیگر نیز باید مد نظر قرار گرفته و سپس یک پاور بانک خریداری شود.

ظرفیت یا  گنجایش:

یکی از مهمترین و اصلی ترین فاکتورهای خرید یک پاور بانک ظرفیت یا گنجایش باتری های درون آن است.

درون پاوربانک تعدادی باتری قابل شارژ با ظرفیت های کم یا زیاد وجود دارد که می‌توان در آنها برای مدت ها برق را جهت شارژ کردن نگهداری کرد.

به طور معمول ظرفیت و گنجایش باتری های درون یک پاور بانک از ۲۰۰۰ میلی آمپر شروع شده و تا ۴۰۰۰۰ میلی آمپر ادامه دارد.

طبیعت آن هرچه ظرفیت و گنجایش باتری های درون پاوربانک بالاتر باشد می تواند مدت زمان بیشتری به شما شارژ داده و دستگاه دیجیتال شما را شارژ کند.

به همین منظور اگر استفاده زیادی از دستگاه های دیجیتال داشته و یا برای مدت طولانی خارج از منطقه شهری و یا در سفر هستید یا حتی قصد دارید از چند دستگاه دیجیتال استفاده کنید، بهتر است یک پاور بانک با ظرفیت بالا را خریداری کرده و از آن استفاده نمایید.

برای مثال اگر می خواهید از گوشی خود برای مدتی استفاده کرده و تنها قصد شارژ کردن یک گوشی را دارید میتوانید از پاوربانک های با ظرفیت کم و حدود ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ استفاده کنید.

همچنین اگر می خواهید لپ تاپ خود را را برای مدت زیادی روشن نگه دارید برای شارژ کردن آن نیاز به پاور بانک دارید می‌توانید از پاوربانک های با ظرفیت ۲۰۰۰۰ استفاده کرده و تا ۴ بار آن را شارژ کنید.

پاوربانک های با ظرفیت بالا برای افرادی که قصد دارند از چند دستگاه دیجیتال به طور همزمان استفاده کرده و آنها را شارژ کنند مناسب می باشد.

نوع و تعداد درگاه های ورودی و خروجی :

در تمامی پاور بانک های موجود در بازار از دو دسته درگاه ورودی و خروجی استفاده می شود.

همانطور که مشخص است درگاه های ورودی جهت شارژ کردن باتری های موجود در پاور بانک بوده و از درگاه های خروجی جهت شارژ کردن دستگاه های دیگر توسط پاور بانک استفاده می شود.

در کمترین حالت، در یک پاور بانک از یک درگاه ورودی و یک درگاه خروجی استفاده شده است که این درگاه ها به ترتیب از پورت های micro USB و USB 3 می باشند.

در مدل های مختلف پاور بانک، تنها یک درگاه ورودی وجود دارد اما بسیاری از پاوربانک ها نیز تولید شده اند که دارای ۲،۳ و یا حتی ۴ درگاه خروجی هستند.

با استفاده از یک پاور بانک ظرفیت بالا و دارای چند درگاه خروجی می توان چند دستگاه مختلف را به طور همزمان شارژ کرده و دوباره از آنها استفاده نمود.

البته هرچه تعداد درگاه های خروجی بیشتر باشد ولتاژ خروجی دستگاه پاوربانک نیز باید بالاتر باشد تا بتواند شارژ مناسبی را انتقال دهد.

ابعاد و وزن :

همانطور که گفته شد پاور بانک ها در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید شده و وزن هر کدام با دیگری متفاوت است.

توجه داشته باشید که هر چه وزن پاوربانک کمتر بوده و ابعاد آن کوچکتر باشد، قابلیت حمل و استفاده از آن با یک دست بسیار راحت تر است.

در نتیجه اگر از یک پاور بانک بزرگ و با وزن بالا بخواهید استفاده کنید، در مدت زمان کم دست شما خسته شده و در نتیجه شما را کلافه خواهد کرد.

همچنین ابعاد بزرگ آن باعث می‌شود تا نمیتواند آن را به راحتی در یک دست قرار داده و نگهدارید ودر بسیاری موارد به یک کیف یا وسیله برای حمل آن نیاز می باشد.

البته بیشتر پاوربانک های سبک وزن و دارای ابعاد کوچک،ظرفیت شارژ دهی پایین تری نسبت به دیگر پاوربانک ها دارند و معمولاً بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ میلی آمپر هستند.

از این نوع پاوربانک ها می توان برای شارژ گوشی استفاده کرده و می توان به راحتی آنها را در یک دست قرار داده و در همزمان با گوشی خود کار کنید.

همچنین می توانید آنها را به راحتی در جیب شلوار یا جیب کت خود قرار داده و با خود به هر جایی ببرید.

اما اگر از یک پاور بانک بزرگ و سنگین تر برای شارژ لپ تاپ خود استفاده می کنید، حتما باید آن را در یک کیف یا کوله پشتی به همراه لپ‌تاپ قرار دهید تا بتوانید راحتی ها را جابجا نمایید.

میزان استفاده از پاور بانک

یکی دیگر از موارد مهم در هنگام خرید پاور بانک میزان استفاده و نیاز شما از این دستگاه است.

در زمان خرید یک پاور بانک، حتماً به مقدار استفاده خود از این وسیله و همچنین مدت زمان استفاده از این وسیله را مد نظر قرار دهید.

در صورتی که روزانه چندین ساعت از دستگاه های دیجیتال استفاده کرده و می خواهید آنها را چندین دفعه در روز شارژ کنید، بهتر است یک پاور بانک با ظرفیت بالا را خریداری نمایید.

اما در صورتیکه استفاده شما کم بوده و فقط برای مدت کوتاه و دفعات کم می خواهید یک دستگاه دیجیتال را شارژ کنید بهتر است سراغ پاوربانک های کوچک تر و با ظرفیت کمتر بروید.

همچنین اگر برای مدت طولانی در سفر هستید و به برق شهری دسترسی ندارید، بهترین کار استفاده از یک پاور بانک با ظرفیت بالا است.

قیمت، کیفیت ساخت و ایمنی

مدل های مختلف از پاور بانک در بازار وجود دارد و کیفیت ساخت، ایمنی و قیمت عرضه آنها با یکدیگر متفاوت است.

طبیعتاً هر چه کیفیت ساخت یک پاوربانک بالاتر باشد، قیمت خرید آن نیز بالاتر خواهد بود.

به طور مثال در بازار برندهای مختلفی از پاوربانک وجود دارد که برخی از آنها بسیار مشهور و معروف به و برخی دیگر بسیار گمنام هستند.

اگر قصد خرید یک پاور بانک ۱۰۰۰۰ را داشته باشید، می توانید انواع مختلفی از پاور بانک های با این ظرفیت را با قیمت های مختلف در بازار پیدا کنید و شاید فکر کنید که یک پاور بانک ۱۰۰۰۰ با قیمت پایین تر برای شما به صرفه تر خواهد بود.

اما به این نکته توجه داشته باشید که بین یک پاور بانک ۱۰۰۰۰ ارزانتر نسبت به یک پاور بانک ۱۰۰۰۰ با قیمت بالاتر تفاوت‌های نیز وجود دارد.

زمانی که شما دستگاه خود را به پاوربانک متصل می‌کنید و از آن شارژ می گیرید دقت داشته باشید که دستگاه شما در حال دریافت برق از یک باتری است.

در صورتی که نحوه شارژ دهی این باتری برای دستگاه شما مناسب نبوده و یا مقدار ولتاژ و آمپر آن با باتری دستگاه شما همخوانی نداشته باشد، می تواند در طولانی مدت باعث خرابی باتری دستگاه شما شود.

همچنین در پاور بانک ها مدارهای کوچکی نیز وجود دارد که عمل شارژدهی و شارژ گیری را مدیریت می‌کنند.

در صورتی که از یک پاور بانک با ظرفیت بالا و قیمت پایین استفاده کنید، ممکن است مشکلاتی مثل اتصال کوتاه یا افزایش ولتاژ و یا جریان در این مدار رخ داده و باعث آسیب به باتری و یا قطعات داخلی دستگاه شما شود.

به همین منظور در پاور بانک های با کیفیت، از مدارهای مطمئنی استفاده شده است که مجهز به سیستم شارژ ایمن هستند.

این سیستم باعث می شود تا در هنگام شارژ گیری از پاور بانک آسیبی به دستگاه شما وارد نشود.

در نتیجه بهتر از همیشه به سراغ برندها و محصولات با کیفیت بروید و آنها را خریداری کنید تا در طولانی مدت بتوانید از آنها استفاده کرده و پول شما به هدر نرود.

شدت جریان خروجی :

شدت جریان خروجی در واقع میزان آمپر خروجی یک پاوربانک است که در واحد آمپر اندازه گیری می شود.

هرچه مقدار شدت جریان یا آمپر پاور بانک خریداری شده بالاتر باشد، می تواند یک دستگاه را سریع تر شارژ کند.

اما این شد تا جاری آن باید متناسب با دستگاه شما بوده و گرنه به باتری و مدار شارژ آن آسیب می رساند.

به طور معمول آمپر استفاده شده در پاور بانک ها بین یک تا ۳.۵ آمپر است.

اگر قصد خرید یک پاوربانک برای شارژ کردن گوشی تلفن همراه خود را دارید، بهتر است به سراغ پاوربانک هایی بروید که شدت جریان موجود در آنها بین یک تا ۱.۵ آمپر می باشد.

همچنین برای شارژ باتری تبلت ها نیاز به یک پاور بانک با شدت جریان ۲ آمپر می باشد.

اما اگر قصد استفاده از پاور بانک جهت شارژ کردن لپ تاپ را دارید، بهتر است به سراغ مدل‌های بروید که شد در جریان موجود در آنها بیشتر از ۲ آمپر باشد.

 

برخی پاوربانک ها نیز دارای تکنولوژی شارژ سریع بوده و می توانند دستگاه مورد نظر شما را با سرعت بسیار بالا شارژ کنند.

این دستگاه ها از سیستم هوشمند Power IQ استفاده کرده و می تواند متناسب با حجم ولتاژ مورد نیاز دستگاه شما، حجم ولتاژ خروجی خود را بالا یا پایین ببرند. در نتیجه باعث سریعتر شارژ شدن دستگاه شما می گردند.

همچنین برخی از عابر بانک ها دارای تکنولوژی Voltage Boost هستند که می‌توانند اتلاف حجم ولتاژ در کابل را کاهش داده و سرعت شارژ دهی را در حالت ثابت نگه دارند و بالا ببرند.

نوع باتری پاوربانک :

به طور معمول باتری های استفاده شده در تمامی دستگاه های دیجیتال از دو نوع باتری های لیتیوم یونی و یا باتری های لیتیوم پلیمری هستند.

باتری های لیتیوم یونی معمولاً وزن بیشتری نسبت به باتری های لیتیوم پلیمری داشته و همچنین می‌توانند حداکثر تا دمای ۶۰ درجه سانتی‌گراد را تحمل کنند.

اما باتری های لیتیوم پلیمری دارای وزن بسیار کمتری نسبت به باتری های لیتیوم یونی بوده و مقدار حرارت بیشتری را می توانند تحمل نمایند.

در نتیجه اگر در یک پاور بانک یا دستگاه دیجیتال، از باتری لیتیوم پلیمری استفاده شود، وزن کمتری نسبت به مدل مشابه و دارای باتری لیتیوم یونی خواهد داشت.

علاوه بر این باتری های لیتیوم پلیمری عمر بیشتر و دوام بالاتری داشته و می توان تا سالها از آنها استفاده کرد.

البته باتری های لیتیوم پلیمری انرژی خروجی کمتری نسبت به باتری های لیتیوم یونی دارند به همین دلیل است که عمر آنها بیشتر می‌شود.

در کل، دستگاههای دارای باتری های لیتیوم پلیمری، ماندگاری و عمر بیشتر داشته و استفاده از آن ها بسیار ایمن تر خواهد بود و وزن دستگاه نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

اما اگر دستگاه خریداری شده شما دارای باتری لیتیوم یونی است، بهتر است برای بالا بردن عمر باتری و همچنین سالم نگه داشتن آن، به طور مرتب و در محدوده ۲۰ تا ۸۰ درصد آن را شارژ کنید.

توجه داشته باشید که بهتر است از پاور بانک خود، هر چند وقت یکبار استفاده نموده و آنها را برای مدت زیاد در یک گوشه و بدون استفاده قرار ندهید.

زیرا استفاده نکردن از این دستگاه ها برای طولانی مدت می تواند به باتری آن ها آسیب رسانده و قدرت و ظرفیت آنها را کاهش دهد.

پاوربانک های دوست دار محیط زیست

در سالهای اخیر، پاور بانک هایی به بازار عرضه شده اند که در آنها از پنل های خورشیدی جهت شارژ شدن استفاده شده است.

در حقیقت این پاور بانک ها باتری موجود در خود را با استفاده از نیروی خورشید و پنل خورشیدی شارژ کرده و تنها کافی است تا این پنل ها را در زیر نور خورشید قرار دهید تا باتری دستگاه شارژ شود.

در نتیجه می توانید به راحتی باتری این نوع پاوربانک ها را در روز به راحتی شارژ کرده و از آن جهت شارژ نمودن دیگر دستگاه استفاده کنید.

ابعاد و وزن این نوع پاوربانک ها بسیار کمبوده و فضای زیادی را اشغال نمی کنند و به همین جهت می توان به راحتی آن ها را همراه خود جابجا نمایید و از آن استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
بازدید : 213 views بار دسته بندی : فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا تاريخ : 26 آوریل 2020 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.