خرید کالا خرید بهترین مارک چرخ خیاطی و قیمت پرفروش ترین مدل چرخ خیاطی ها - بازار تهران

چرخ خیاطی ، معرفی و راهنمای خرید پرفروش ترین چرخ خیاطی ها در بازار

چرخ خیاطی یکی از ضروری ترین وسایل جهت دوخت و دوز لباس و پرده، چادر و انواع کالاهای پارچه ای است‌.

در گذشته و قبل از اینکه چرخ خیاطی به بازار عرضه شود، بسیاری از افراد با استفاده از دست و نخ و سوزن اقدام به دوختن لباس ها و کالا های پارچه ای و همچنین ترمیم آنها می کردند.

انجام این کار بسیار سخت و زمان برم بوده و نمی‌تواند دقت کافی جهت ظریف و محکم داشت. زیرا برای به دست آوردن یک دوخت محکم و بادوام و همچنین زیبا، نیاز به دقت بسیار بالایی جهت دوخت زدن و ایجاد دوخته ایی با فاصله ها یکسان و بدون جابجایی است.

اما با استفاده از چرخ های خیاطی میتوان به راحتی انواع مختلفی از لباس ها و کالاهای پارچه ایران دوخته و آماری کرده و همچنین در موقع تعمیم به سرعت آنها را ترمیم و رفو نمود.

بسیاری از افراد ممکن است ترجیح می دهند که برای دوخت لباس و یا ترمیم و آن به خیاطی ها مراجعه کرده و با پرداخت هزینه این کار را انجام دهند.

بسیاری از افراد نیز به دلیل عدم یادگیری استفاده از چرخ های خیاطی و همچنین عدم وقت کافی جهت انجام این کار، ترجیح می دهند که به خیاطی ها مراجعه کند.

بهترین چرخ خیاطی خانگی

اما بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که لباس های خود را به دست خودشان دوخته و یا ترمیم کرده و به همین جهت اقدام به خرید چرخ های خیاطی ساده و یا بسیار حرفه ای می کند.

زیرا با استفاده از چرخ های خیاطی میتوان انواع لباس ها نظیر کت و شلوار، مانتو، چادر، لباس های کودک و غیره را به راحتی رفو کرده و همچنین با استفاده از چرخ های خیاطی حرفه ای می توانید انواع مختلفی از لباس ها را خودتان تهیه و آماده کنید.

توجه داشته باشید که خرید یک چرخ خیاطی ساده و میزان کارایی و بازده آن در طی چند سال بسیار ارزان تر و به صرفه تر از مراجعه چندین باره به خیاطی و استفاده از خدمات آنها می باشد.

علاوه بر این وقتی کمترین نیز برای رفت و آمد به خیاطی صرف شده و می تواند به کارهای دیگر نیز بپردازید.

زیرا بسیار پیش آمده که لباسی را خریداری کرده و زمانی که در خانه دوباره آن را امتحان می کنید، متوجه می شوید که بعد از آن کمی بلند بوده و آستین های آن کمی گشاد هستند.

در چنین شرایطی بهترین کار این است که با استفاده از چرخ خیاطی خودتان دست به کار شده و لباس خود را متناسب با سایز بدن خود اصلاح و اندازه کنید.

 

یکی از مزایای استفاده از چرخ خیاطی این است که می توان هر موقع در هر شرایطی از آن استفاده کرده است و در موقعیت های ضروری لباس خود را آماده کنید.

علاوه بر این میتوانید در اوقات فراغت و وقت های بیکاری نیز از چرخ خیاطی استفاده کرده و انواع مختلفی از لباسها را با سلیقه خود بدوزید و یا یک کسب و کار کوچک را انداخته و اقدام به تهیه و فروش لباس های سفارشی نمایید.

 

در بازار انواع مختلفی از چرخهای خیاطی وجود دارد که بسته به قابلیت ها و کاربردهای مختلف قیمت آن ها متفاوت بوده و شما می توانید با توجه به بودجه و میزان استفاده خود از این دستگاه اقدام به خرید یکی از آنها نمایید.

در نتیجه باید قبل از خرید حتما به توقع خود از یک چرخ خیاطی فکر کرده و نوع کاری که می خواهید با آن انجام دهید رامشخص کنید.

زیرا بسیاری از این دستگاه ها جهت انجام کارهای ساده و دوخت معمولی تولید شده‌اند و بسیاری دیگر نیز به صورت حرفه ای بوده و می توانند کارهای زیادی را انجام دهند.

البته دقت داشته باشید که همیشه به دنبال مدل ها و برندهای با کیفیت رفته بر اقدام به خرید یکی از آنها نمایید تا بتوانید چندین چند سال از آن استفاده کنید.

 

برای خرید بهترین مارک چرخ خیاطی لازم است تا اطلاعات کافی و شناخت درست از انواع چرخ های خیاطی را به دست آورده و متناسب با نیاز خود اقدام به خرید کنید.

انواع چرخ خیاطی

همانطور که گفته شد انواع مختلفی از چرخهای خیاطی در بازار موجود است که هر کدام قابلیت ها و امکانات خاصی را به شما ارائه می دهند.

به طور کلی چرخ های خیاطی به سه دسته کاملا متفاوت از یکدیگر تقسیم می شوند:

 

  • چرخ های خیاطی مکانیکی
  • چرخ های خیاطی دیجیتال
  • چرخ های خیاطی برقی

 

چرخ خیاطی مکانیکی:

با استفاده از این نوع چرخ های خیاطی می توان امور ساده از قبول انجام دوخت معمولی و رفو کردن و تعمیر کردن بسیاری از لباس ها را به خوبی انجام دادند.

این دستگاه ها در اندزه های بزرگ و جهت استفاده در کارگاه‌ها و یا خیاطی ها ساخته شده و با استفاده از پدال می توان آنها را به به کار انداخت.

این دستگاهها دارای تنها با چندان زیادی نبوده و جهت ایجاد دوخت های بسیار دقیق و سریع طراحی شدند.

تنظیمات و امکانات این نوع دستگاه ها به طور کاملاً دستی قابل انجام بوده و دارای کلید ها و شماره گیرهای بزرگی هستند.

 چرخ خیاطی دیجیتالی:

چرخ های خیاطی دیجیتالی بسیار پیشرفته تر از چرخ های خیاطی مکانیکی هستند و امکانات و قابلیت های بسیار بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند.

تمام تنظیمات و امکانات این ماشین های پیشرفته از طریق کامپیوتر را به صورت خودکار انجام شده و نیازی به استفاده از هیچ نوع تنظیمات دستی نیست.

این دستگاه ها قادر به اتصال به کامپیوتر بوده و با استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص قابل به روز رسانی شدن هستند.

در نتیجه می توان ها الگو های بسیاری را برای انجام دوخت و دوز و ایجاد طرح های مختلف در پارچه در اختیار داشته و کلیه این امکانات را بر اساس نوع پارچه و محل ایجاد دوخت، در اختیار شما قرار می دهد.

همچنین این دستگاه ها قابلیت استفاده از حافظه جانبی را نیز برای شما فراهم کرده تا بتوانید طرح های سفارشی خود را در آن ذخیره نموده و بار دیگر از آن استفاده نمایید.

 

چرخ خیاطی برقی:

چرخ های خیاطی برقی یا الکترونیکی در واقع تلفیقی از مدلهای مکانیکی و دیجیتالی هستند.

این دستگاه ها دارای مدار های الکتریکی جهت انتخاب مدل دوخت بوده و دارای صفحه نمایشگر بزرگ ال سی دی جهت نشان دادن تنظیمات فعلی و سایر تنظیمات به شما هستند.

استفاده از این دستگاه ها می توان به راحتی مدل ها و الگو های بسیار سخت و پیچیده را به راحتی تنظیم کرده و آماده نمود.

 

به طور معمول کاربران آماتور و بسیاری از افرادی که به تازگی اقدام به استفاده از چرخ های خیاطی کرده اند، برای شروع کار اقدام به خرید مدلهای مکانیکی می کنند.

اما بهتر است برای شروع کار از چرخ های دیجیتالی استفاده کرد تا بتوانند ویژگیها و امکانات آن را فراگرفته و بسیار حرفه ای تر کار را انجام دهد.

البته تمام این دستگاه ها  دوخت و دوز را به خوبی انجام می‌دهند و می‌توان با توجه به بودجه و نوع کارایی، اقدام به خرید یکی از آنها نمود.

فاکتورهای مهم در هنگام خرید چرخ خیاطی

 

سرعت انجام دوخت و دوز:

سرعت اجسام دوخت و دوز توسط دستگاه یکی از اولین فاکتور های است که باید در هنگام خرید حتما به آن توجه شود.

در صورتی که قصد خرید چرخ خیاطی جهت استفاده در امور تجاری را دارید بهتر است به سراغ دستگاه‌های رفته که دارای دقت و سرعت دوخت بالا باشد.

سرعت دستگاه های صنعتی به طور میانگین حدود هزار تا ۵ هزار کوک در دقیقه است.

این سرعت برای دوخت تمامی مدل های لباس و دیگر کالاهای پارچه ای بسیار مناسب است.

البته این دستگاه ها کلید مخصوص جهت کنترل سرعت نیز دارند و می توان سرعت دوخت را به طور دلخواه کم و یا زیاد کنید.

اما دقت کنید که برای انجام دوخت و دوز در برخی پارچه ها بهتر است از سرعت پایین و دقت بالا استفاده کرده تا به زمان کار را بسیار تمیز آماده نمود.

به طور مثال برای دوخت پارچه های چرمی بهتر است میزان دقت بسیار بالا بوده و سرعت دستگاه را جهت انجام این کار باید پایین آورد. زیر پارچه های چرمی کمی ضخیم بوده و ممکن است سوزن دچار شکستگی شود.

البته زمانی که از پارچه های چرمی و سنگین استفاده نمی کنید می توانید سرعت دستگاه را بالا برده و کار را سریعتر آماده کنید

میزان سطح صدا:

در هنگام استفاده از چرخ های خیاطی به طور معمول صداهایی نیز تولید می شود که این صدا در اثر بالا و پایین شدن دسته سوزن و همچنین دینام دستگاه به وجود می آید.

البته میزان صدا در دستگاه های مختلف، متفاوت بوده و می توان از مدل هایی که صدای کمتری دارند خریداری کرد.

اما اگر قصد استفاده از چرخ خیاطی را به صورت حرفه ای و در کارگاه دارید، میزان صدا چندان حائز اهمیت نبوده و می توان آن را نادیده گرفت.

 

علاوه بر این مدلی از چرخهای خیاطی نیز وجود دارد که فاقد دینام بوده و صدای بسیار کمی تولید می کنند نام این چرخ ها ماکو گرد است و به گونه ای طراحی شده اند که میزان مصرف برق در آنها پایین باشد.

به همین منظور تا زمانی که دستگاه شروع به دوخت و دوز نکند، هیچ گونه برقی مصرف نکرده و صدایی نیز تولید نمی کند.

توجه داشته باشید که دستگاه های فاقد دینام ارزان تر است دستگاه های دارای دینام هستند.

 

مدل های مختلف دوخت:

چرخ های خیاطی که قابلیت انجام مدلهای مختلف دوخت را دارند، می توانند طرح های مختلف را بر روی پارچه های مختلف ایجاد کنند.

البته بسته به قیمت و قابلیتهای دستگاه، برخی از آنها می توانند مدل های بسیار زیادی را انجام داده و برخی دیگر چند مدل ساده را انجام می دهند.

بنابراین می توانید با استفاده از این قابلیت انواع مدل ها را جهت تزیین لباس، ایجاد حاشیه لباس، پس دوزی و … را انجام دهید.

هر چه دستگاه دارای تنوع دوخت بیشتری باشد، هزینه خرید آن نیز بالاتر می رود و به همین جهت افرادی که قصد انجام کارهای حرفه‌ای و یا تجاری را دارند بهتر است به سراغ این دستگاه ها بروند.

ابعاد و وزن چرخ خیاطی و پایه آن:

ابعاد و وزن چرخ خیاطی و پایه آن یکی دیگر از فاکتورهای مهم در هنگام خرید این دستگاه ها می باشد.

به همین جهت بهتر است قبل از خرید یک چرخ خیاطی ابتدا به ابعاد آن و محلی که قصد نگهداری از آن را دارید توجه کرده و سپس اقدام به انتخاب و خرید نمایید.

در صورتی که منزل شما کوچک بوده و یا فضای کافی جهت قرار دادن چرخ خیاطی بزرگ ندارید، بهتر است به سراغ مدل های کوچک تر رفته و یکی از آنها را انتخاب کنید.

زیر چرخ های بزرگ دارای میز بزرگ و پایه بزرگ است و به فضای بیشتری جهت نگهداری ازدواج دارد.

به همین جهت نمی توان از آن ها به خوبی در فضاهای کوچک استفاده کرد.

البته دستگاه‌هایی تولید شده اند که دارای میز بوده و قابلیت جمع شوندگی نیز دارند. در نتیجه شما می توانید زمانی که قصد استفاده از آنها را ندارید دستگاه را جمع کرده و در گوشه ای قرار دهید.

توجه داشته باشید که چرخهای خیاطی کوچک وزن کمتری داشته و بسیار راحت‌تر می‌توان آنها را جابجا کرد، اما دستگاه های بزرگتر وزن بیشتری دارند و جابجایی آنها سخت تر است.

البته دستگاه‌های بزرگ قدرت بیشتر نیز داشته و می توانند با نخ های ضخیم تر انواع دوخت را بر روی پارچه های ضخیم تر انجام دهند.

چرخ خیاطی های صنعتی نیز دارای پایه های چوبی هستند که فضای بیشتری را در اختیار خیاط قرار می‌دهد اما چرخ خیاطی های خانگی این قابلیت را ندارند.

پس اگر قصد استفاده از چرخ خیاطی در کارگاه و یا مکان های تجاری را دارید بهتر است به سراغ مدل های صنعتی و بزرگ رفته و مدلهای پایه دار را انتخاب کنید تا بتوانید استفاده بیشتری از پایه و دستگاه داشته باشید.

 

بودجه خرید چرخ خیاطی:

در هنگام خرید یک چرخ خیاطی میزان بودجه و قیمت دستگاه بسیار مهم است و حتما باید به آن توجه شود.

طبیعتاً دستگاه‌های که قابلیت های زیادی داشته باشند و قیمت های بالاتری دارند. همچنین دستگاه های قوی تر و در ابعاد بزرگ تر نیز قیمت خریدشان بالاتر است.

البته در هنگام خرید، علاوه بر قیمت به کاربرد دستگاه و نیازی که دارید نیز دقت کنید با توجه به قابلیت‌های دستگاه و بودجه خود اقدام به خرید نمایید.

 

به طور کلی چرخ ها خیاطی مکانیکی قیمت کمتری نسبت به مدل های برقی داشته و همچنین مدل های برقی ارزان تر از مدل های دیجیتالی هستند.

پس باید متناسب با نوع کاری که می خواهید انجام دهید و تجاری بودن یا نبودن هدف شما، بهتر است دستگاهی را انتخاب کرده که نیازهای شما را به طور کامل برآورده نموده و بتواند تمام امکانات را در اختیار شما قرار دهد.

 

قابلیت سوزن نخ کردن در چرخ خیاطی:

زمانی که بخواهید از یک چرخ خیاطی استفاده کنید ابتدا باید نخ را وارد سوزن کرده و آن را برای دوخت آماده نمایید.

انجام این کار برای بسیاری از افراد به ویژه کسانی که چشمهای کم سو دارند بسیار دشوار و وقت گیر است و به همین جهت در بسیاری از دستگاه های جدید قابلیت ایجاد شده تا بتوانند به طور خودکار خودشان نخ رو از سوزان رد کرده و دستگاه آماده دوخت نمایند.

 

دوخت بر روی پارچه های ضخیم:

برخی از ماشین های خیاطی توان دوخت پارچه های ضخیم را دارند و می توانند بر روی آنها نیز انواع دوخت را انجام دهند.

این دستگاه ها دارای قدرت موتور بالای بوده و می توانند بدون هیچ مشکلی پارچه های ضخیم را بدوزند.

 

چراغ روشنایی و باتری:

برخی از چرخ های خیاطی جهت راحتتر کردن دوخت، چراغ روشنایی نیز دارند تا بتوان با استفاده از آن فضای کار را روشن کرده و دوخت دقیق تر انجام داد.

همچنین برخی از دستگاه ها دارای قابلیت استفاده از برق و باطری هستند و در زمان نبود برق می‌توان از نیروی باتری جهت انجام کار استفاده کنند.

 

ضمانت پس از فروش:

در هنگام خرید یک چرخ خیاطی بهتر است به سراغ مدل هایی بروید که دارای ضمانت پس از فروش نیز هستند تا در صورت بروز مشکل و خرابی در دستگاه بتوان آنها را به رایگان و با کیفیت بالا تعمیر کرد.

از این رو پیش از خرید حتما به گارانتی دار بودن آن دقت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
بازدید : 219 views بار دسته بندی : راهنمای خرید از سایت دیجی کالا تاريخ : 26 آوریل 2020 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.