خرید کالا آبگرمکن دیواری چی بخرم بهترین آبگرمکن دیواری انواع بوتان ایران شرق و غیره - بازار تهران

آبگرمکن دیواری ، معرفی و راهنمای خرید بهترین آبگرمکن دیواری در بازار

آبگرمکن دیواری چی بخرم : آبگرمکن دیواری یکی از انواع مدل های آبگرمکن است که به بسیار کوچکتر و سبک تولید شده و صرفا جهت نصب بر روی دیوار خانه تولید گردیده است. این محصولات قدرت بالایی در تولید آب گرم مورد نیاز خانه ها را داشته و میتوان خروجی و بازده بسیار مناسبی از آنها بدست آورد. امرزوه با توجه به اینکه بسیاری از خانه ها به صورت آپارتمانی هستند و استفاده مناسب از فضای داخلی و همچنین کاهش هزینه های مصرفی منابع مثل آب، برق و گاز جزو دغدغه های تمام خانواده های آپارتمان نشین است، آبگرمکن های دیواری گزینه بسیار مناسبی جهت جایگزینی با آبگرمکن های ایستاده هستند.

آبگرمکن دیواری چی بخرم بهترین آبگرمکن دیواری انواع بوتان ایران شرق و غیره

به طور کلی در تمامی خانه ها هدف از خرید بهترین آبگرمکن دیواری، تهیه آب گرم مطلوب با استفاده از حداقل فشار آب و مصرف کم گاز و برق و کاهش هزینه های جاری است. در نتیجه آبگرمکن های دیواری گزینه بسیار مناب هستند زیرا این محصولات میتوانند با حداقل فشار آب، آب گرم مناسبی تولید کرده و در کمترین زمان این کار را انجام دهند. همچنین این محصولات میتوانند آب را به صورت مداوم گرم نگه دارند. بنابراین بازدهی این نوع آبگرمکن ها بسیار بالا است.

همانطور که گفته شد، آبگرمکن های دیواری ابعاد بسیار کوچکتر از سایر آبگرمکن ها را دارد و فضای کمی را به خود اختصاص میدهد. در نتیجه میتوان در هر گوشه از آشپزخانه، بالکن، حمام و … این محصولات را به راحتی نصب کرده و از آنها استفاده نمود. از دیگر مزایای آبگرمکن دیواری نسبت به سایر آبگرمکن ها نیز میتوان به لوله دودکش مورد نیاز آنها اشاره کرد، زیرا به دلیل نصب این نوع آبگرمکن ها بر روی دیوار، به متراژ کمتری از لوله احتیاج دارید و میتوان از این نظر نیز هزینه های خود را کاهش دهید.

انواع آبگرمکن های دیواری

آبگرمکن های دیواری در کل به دو دسته برقی و گازی تقسیم می شوند اما این محصولات دسته بندی دیگری نیز دارند که شامل کم فشار و پر فشار است. در گذشته آبگرمکن های دیواری دارای سیستم متفاوتی بودند که تنها میتوانستند با فشار بالای آب شورع به کار کرده و آب گرم تولید کنند و در صورت کاهش فشار آب عملکرد آنها متوقف شده و شعله های دستگاه خاموش میشد. اما امروزه به دلیل کاهش فشار آب شهری، سیستم استفاده شده در آبگرمکن های دیواری تغییر کرده و به گونه ای طراحی شده تا بتوانند با استفاد هاز فشار کن آب به سرعت شروع به کار کرده و آب گرم تولید کنند. از ویژگی های این تغییر در آبگرمکن دیواری میتوان به بازدهی بالا و آب گرم مداوم اشاره نمود.

 

نکات مهم در هنگام خرید بهترین آبگرمکن دیواری

همانطور که گفته شد، انواع مختلفی از آبگرمکن ها در بازار وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را داشته و عملکرد متفاوتی با یکدیگر دارند. علاوه بر این هر کدام از این محصولات دارای ظرفیت مخزن و قدرت تولید حرارت متفاوتی می باشد. همین موارد باعث میشود تا در هنگام خرید احتیاط و دقت بیشتری داشته باشید تا بتوانید محصولی متناسب با نیاز خود و با کارایی بالا خریداری نمایید. از مهترین نکات در هنگام خرید آبگرمکن دیواری میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

 

 1. ابعاد و اندازه محصول

ابعاد و اندازه اولین موردی است که در هنگام خرید حتماً باید به آن توجه شود زیرا محصولات مختلفی در بازار وجود دارد که هر کدام از آنها در هنگام نصب فضای خاصی را بر روی دیوار اشغال کرده و در صورت عدم توجه به آن میتواند برای شما مشکل ایجاد نماید. بنابراین قبل از انتخاب و خرید آبگرمکن دیواری حتماً فضای مورد نظر را بررسی و ابعاد آن را اندازه بگیرید و سپس اقدام به خرید نمایید. البته توجه به مقدار آب گرم مورد نیاز و مصرف روزانه را نیز نباید فراموش کرد.

 

 1. نوع سوخت مصرفی

آبگرمکن های دیواری به دو دسته برقی و گازی تقسیم شده و سیستم احتراق و گرمایش متفاوتی با یکدیگر دارند. توجه به نوع سوخت مصرفی آبگرمکن در هنگام خرید یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید این محصولات است. در صورتی که خانه شما گاز کشی داخلی داشته و مشکلی در زمینه لو له کشی گار ندارید، بهترین انتخاب برای شما، آبگرمکن های گازی خواهد بود. زیرا در کشور ما هزینه مصرف برق بسیار بیشتر از گاز بوده و استفاده از آبگرمکن دیواری برقی میتواند هزینه بیشتری برای شما ایجاد نماید. البته در خانه هایی که گاز کشی داخلی ندارند، توصیه میشود که جهت حفظ ایمنی و سلامت خود از آبگرمکن های برقی استفاده نمایید زیرا استفاده از کپسول گاز جهت راه اندازی و استفاده از آبگرمکن میتواند خطراتی را به دنبال داشته باشد.

 1. فشار آب منطقه

قبل از خرید آبگرمکن های دیواری حتماً به فشار آب منطقه نیز دقت کنید، زیرا میزان فشار آب تاثیر بسیاری در عملکرد آبگرمکن داشته و میتواند در کارایی آن اختلال ایجاد کرده و بازدهی آن را کاهش دهد. در صورتی که فشار آب مناسبی در خانه دارید، انتخاب مدل های قدیمی یا جدید آبگرمکن دیواری برای شما مشکلی نخواهد داشت. اما اگر فشار آب لوله کشی در خانه شما کم است، بهترین انتخاب برای شما، خرید آبگرمکن های مناسب برای فشار آب کم است. البته اگر در خانه سنتی و همکف زندگی می کنید میتوانید از آبگرمکن های ایستاده نیز استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که آبگرمکن های دواری دارای مخزن کوچک بوده و سیستم آنها به صورتی است که میتوانند آب در حال جریان در لوله ها را به صورت برای شما گرم نمایند، در نتیجه نبود فشار آب مناسب با دستگاه میتواند در دراز مدت منجر به خرابی آن شده و هزینه های تعمیراتی را به همراه داشته باشد.

 

 1. ظرفیت مخزن محصول

همانطور که میدانید، مخزن موجود در آبگرمکن دیواری بسیار کوچکتر از نمونه های ایستاده است و در میان آبگرمکن های دیواری نیز، مخزن مدلهای برقی کوچکتر از مدل های گازی است. به طور کلی میزان ظرفیت مخزن آبگرمکن ها با واحد FHR مشخص میگردد و به طور معمول بین ۵ تا ۱۵ لیتر است، بنابراین در هنگام خرید یک آبگرمکن حتما به مقدار FTR آن دقت کنید. قابل ذکر است که هر چه مخزن دستگاه بزرگتر باشد، مقدار آب گرم بیشتری در اختیار شما قرار خواهد داد اما چنین دستگاه هایی میزان فشار آب بالاتری احتیاج داشته و مدت زمان بیشتری برای گرم کردن آب نیاز دارند. به همین دلیل میزان مصرف انرژی آنها نیز بالتر بوده و هزینه بیشتری برای شما ایجاد میکنند.

 

 1. قابلیت تنظیم شعله

یکی از قابلیت های آبگرمکن دیواری، امکان تنظیم شعله مشعل ها به دلخواه و به صورت دستی است. این قابلیت زمانی که میخواهید دمای آب را به اندازه مورد نیاز تنظیم کنید بسیار کاربردی بوده و میتواند به شما در ایجاد آب گرم با دمای مورد نیاز کمک کند. تنظیم شعله های آبگرمکن بسیار ساده و راحت بوده و تنها کافی است که پیچ تنظیم با بر اساس نشانه های درج شده بر روی بدنه دستگاه کم یا زیاد نمایید.

با استفاده از این قابلیت و با تنظیم شعله مناسب  میتوانید مانع از ایجاد رسوب بیشتر و همچنین تولید حرارت در قسمتی از خانه شده و در مصرف انرژی نیز نمایید.

 

 1. قابلیت تنظیم دما

این قابلیت نیز همانند قابلیت تنظیم شعله بوده و میتوان با استفاده از میزان تولید حرارت و مصرف انرژی را کاهش داده و با استفاده از دمای مناسب از آب گرمی مطلوب بهره مند شد.

 1. کارایی و بازده دستگاه

میزان کارایی و بازده دستگاه از دیگر موارد مهم در هنگام انتخاب و خرید آبگرمکن دیواری است و باید حتما به آن توجه شود. هر چه کارایی و بازده دستگاه بالاتر باشد، عملکرد بهتری داشته و میتواند آب را به صورت مداوم برای شما گرم نگه داشته و در کنار آن، از انرژی کمتری نیز استفاده نماید. محصولی با کارایی و بازده بالا، هزینه های مصرفی و تعمیراتی را کاهش داده و طول عمر بالاتری نیز خواهد داشت.

 1. جرقه زن خودکار

به طور معمول، شمعک بسیاری از مدل های آبگرمکن با استفاده از کبریت و به صورت دستی روشن می شود، اما مدل های جدید و بخصوص آبگرمکن های برقی دارای سیستم جرقه خودکار هستند. این سیستم به گونه ای است که به محض باز کردن شیر آب گرم، به طور خودکار جرقه زده و مشعل ها را روشن میکند تا گرم شدن آب درون مخزن آغاز گردد. البته این سیستم عمر بالایی نداشته و هزینه تعمیر به نسبت بیشتری نیز دارد.

از مزایای این قابلیت میتوان به ایمنی بالاتر و خطر آتش سوزی کمتر آبگرمکن دیواری اشاره کرد، همچنین راحتی بیشتری در زمان استفاده برای شما به همراه دارد.

 

 1. خدمات پس از فروش

در زمان خرید آبگرمکن بهتر است به سراغ محصولاتی بروید که دارای گارانتی پس از فروش هستند تا بتوانید در هنگام نصب و راه اندازی و همچنین بروز اشکال و خرابی در دستگاه به آنها مراجعه کرده واز آنها کمک بگیرید.

 

 1. استانداردهای ایمنی

در زمان خرید محصول حتماً برحسب های ایمنی و استاندارهای مربوط به آن را بررسی کرده و از ضریب ایمنی دستگاه مطمئن شوید. همچنین محصولاتی را انتخاب کرده که دارای سیستم های ایمنی نظیر سیستم خاموشی اتوماتیک، جرقه زن خودکار، کلاهک تعدیل و … باشد. در هنگام نصب و راه اندازی نیز موارد ایمنی را رعایت نمایید تا از بروز حادثه پیشگیری گردد.

 

 1. قیمت خرید آبگرمکن دیواری

در بازار محصولات متنوع و با قیمت های گوناگون وجود دارد که امکانات و قابلیت های آنها با یکدیگر متفاوت است، بنابراین قبل از خرید ابتدا بودجه و فاکتورهای ورد نیاز خود را مشخص کرده و سپس اقدام به انتخاب و خرید نمایید.

نحوه نگهداری از آبگرمکن های دیواری

سعی کنید همواره دستگاه خود را در بازه های زمانی منظم بررسی کرده و یا با تکنسین های مجرب و متخصص در این زمینه تماس گرفته و از آنها بخواهید تا دستگاه را برررسی و سرویس نمایید. این کار باعث میشود تا از ایجاد خرابی های بزرگ و هزینه های اضافی جلوگیری شده و از بروز حادثه پیشگیری نمایید. همچنین توصیه میشود هر از چندگاهی به بررسی مسیر خروجی گاز یا همان دودکش تعبیه شده بر روی آبگرمکن بپردازید و از باز بودن مسیر آن اطمینان حاصل کنید، زیرا در غیر این صورت خطری جدی سلامت شما را تهدید خواهد کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]
بازدید : 2,369 views بار دسته بندی : راهنمای خرید از سایت دیجی کالا تاريخ : 5 می 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.