خرید کالا خرید بهترین آسیاب قهوه دستی برقی و صنعتی و حرفه ای ایرانی و خارجی - بازار تهران

آسیاب قهوه خانگی، معرفی و راهنمای خرید بهترین بهترین آسیاب قهوه موجود در بازار

آسیاب قهوه خانگی همانطور که از نامش پیداست، نوعی دستگاه آسیاب مخصوص خرد کردن و پودر کردن دانه های رست شده قهوه است تا بتوان از پودر این دانه ها جهت تهیه قهوه اسپرسو، فرانسه، ترک و … استفاده کرد. درواقع برای تهیه یک نوشیدنی قهوه در خانه حتماً نیاز به یک دستگاه آسیاب دارید تا بتوانید دانه ها را به اندازه دلخواه پودر کرده و از آنها در دستگاه قهوه ساز خانگی استفاده کنید. یکی از دلایلی که باعث می شود تا برای آسیاب کردن قهوه حتماً به آسیاب قهوه خانگی نیاز داشته باشید این است که این نوع دستگاه ها میتوانند به خوبی دانه ها را پودر کرده و در عین حال عطر و طعم دانه را نیز حفظ نمایند تا بتواند از آنها نوشیدنی قهوه خوش عطر و خوش طعم تهیه کرد. همانطور که میدانید قهوه عطر بسیار زیادی دارد و اگر به خوبی آسیاب نشود، در هنگام طبخ و دم کردن با دستگاه قهوه ساز خانگی، ممکن است این عطر خوشایند از بین برود و نوشیدنی شما بوی سوختگی بگیر. علاوه بر این عدم انتخاب درجه مناسب جهت آسیاب کردن دانه قهوه باعث می شود تا طعم آن نیز تغییر کرده و رو به تلخی برود.

خرید بهترین آسیاب قهوه

توجه داشته باشید که آسیاب کردن دانه با استفاده از دستگاه آسیاب قهوه خانگی اگر به درستی انجام شود، کیفیت دانه قهوه همچنان حفظ شده و بعد از تهیه نوشیدنی قهوه، عطر و طعم خالص و دوست داشتنی آن بدست می آید و میتوانید از نوشیدن آن بینهایت لذت ببرید. البته برخی افراد ترجیح میدهند که قهوه آسیاب شده را از کافی شاپ ها تهیه کرده و یا نوع بسته بندی شده و کارخانه آن را تهیه نمایند. اما فاکتورهایی مثل رعایت نظافت و بهداشت در هنگام آسیاب کردن و بسته بندی محصول و همچنین تازگی وکیفیت دانه آسیاب شده میتواند در تهیه قهوه تاثیر گذار بوده و  باعث از بین رفتن رایحه مطبوع و طعم چند مزه قهوه شود.

بنابراین توصیه میشود که برای تهیه نوشیدنی قهوه در خانه حتماً از دستگاه آسیاب قهوه خانگی استفاده نمایید و البته روش های درست آسیاب کردن و نحوه دم کردن قهوه با دستگاه قهوه ساز خانگی را نیز به خوبی یاد بگیریدتا بتوانید نوشیدنی خوش بو و خوش عطر باب میل خود را تهیه و نوش جان کنید. همچنین برای خرید آسیاب قهوه خوب و با کیفیت بهتر است به نکات و موارد زیر نیز توجه داشته باشید تا در هنگام انتخاب و خرید دچار مشکل و سردرگمی نشوید و بتوانید دستکاه خوب و بد را از یکدیگر تشخیص دهید.

انواع دستگاه آسیاب قهوه خانگی

به طور کلی دستگاه های آسیاب خانگی به دو دسته برقی و دستی تقسیم بندی می شوند و هر کدام از آنها کارایی و قابلیت های متفاوتی دارند که میتواند در تهیه نوشیدنی قهوه با کیفیت موثر باشد.

 • آسیاب قهوه برقی: این محصولات کاملاً اتوماتیک بوده و با استفاده از نیروی برق کار میکنند. سرعت آسیاب کردن و تهیه قهوه پودر شده توسط این محصولات بسیار بالا بوده و میتوانند به سرعت پودر قهوه مورد نیاز شما را تهیه نمایند. این دستگاهها دارای درجه های مختلف جهت آسیاب کردن دانه هستند و میتوانند پودر قهوه مناسب برای استفاده در دستگاههای مختلف را تهیه کنند. عمل آسیاب کردن توسط این دستکاه ها نیز با استفاده از تیغه های تعبیه شده در درون دستگاه انجام میشود. البته این تیغه ها به دو نوع ساده و دندانه دار تقسیم میشود.
 • آسیاب قهوه دستی : نوع دستی آسیاب قهوه خانگی نیز همانند آسیاب های برقی عمل کرده و دارای تیغه مخصوص پودر کردن دانه است و با نیروی دست کار میکند اما قیمت بسیار کمتری دارد. همچنین به دلیل سرعت پایین تر در عملیات آسیاب کردن، حرارت و گرمای کمتری تولید کرده و باعث تغییر در طعم وعطر قهوه نمیشود و صدای بسیار کمی تولید میکند.

 

انواع تیغه آسیاب قهوه خانگی

به طور معمول دستگاه های آسیاب قهوه دارای دو نوع تیغه ساده و دندانه دار هستند وتیغه های دندانه دار نیز به دو دسته مخروطی و صفحه ای تقسین می شوند. تیغه های ساده سرعت بالاتری در آسیاب کردن دانه ها دارند و صدای کمتری نیز تولید می کنند اما به دلیل استهکاک بیشتر، باعث تولید حرارت شده و عطر و طعم قهوه را تحت تاثیر قرار میدهند. همچنین نمیتوانند دانه ها را به صورت یکدست و کاملاً ریز خرد و پودر کرده و ذرات کوچک و بزرگ تولید میکنند. اما تیغه های دندانه دار با برجستگی های تیز خود دانه ها را در زوایای مختلف تراشیده و خرد میکند و پودر قهوه یکدست و هم اندازه به شما تحویل میدهند.

 

نکات مهم در هنگام خرید دستگاه آسیاب قهوه خانگی

 1. بهتر است قبل از خرید ابتدا نوع قهوه ای که میخواهید سرو کنید را مشخص کرده و سپس اقدام به خرید نمایید زیرا برای تهیه نوشیدنی های مختلف نیاز به نوع پودر قهوه خاص و درجه آسیاب متناسب با آن را دارد. به طور مثال، برای تهیه قهوه فرنچ نیاز به دانه مخصوص و درجه آسیاب درشت است و برای تهیه قوه اسپرسو نیاز به دانه مخصوص و درجه آسیاب متوسط است اما برای تهیه قهوه ترک یا عربی حتماً باید دانه ها به صورت بسیار ریز آسیاب شوند.
 2. قابلیت تمیزکاری و شستشوی قطعات یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید آسیاب خانگی است زیرا بعد از مدتی استفاده تیغه ها و فضای داخلی دستگاه پر از دانه قهوه میشود و برای تیز ماندن تیغه و بالابردن عمر دستگاه باید هر چندماه یکبار قطعات آن را جداکرده و تمیز نمود. به همین منظور بهتر است به سراغ دستگاه هایی بروید که بتوان قطعات آنها را به راحتی جداکرده و بشویید.
 3. میزان صدای تولیدی در هنگام آسیاب کردن نیز برای برخی افراد اهمیت دارد و صدای زیاد دستگاه آنها را آزار میدهد. بنابراین بهتر است بجای آسیاب قهوه خانگی برقی به سراغ آسیاب های دستی بروید زیرا صدای بسیار کمتری تولید میکنند. البته برخی مدلهای آسیاب برقی نیز صدای کمی ایجاد میکنند اما به آرامی مدلهای دستی نیستند.
 4. میزان مصرف روزانه قهوه نیز میتواند در انتخاب نوع دستگاه آسیاب تاثیر گذار باشد. اگر روزانه چندین بار قهوه مصرف میکنید بهتر است مدلهای آسیاب برقی را انتخاب کنید اما اگر مصرف روزانه شما کم است، توصیه ی شود که آسیاب دستی را انتخاب و خریداری نمایید.
 5. بدنه آسیاب ها معمولاً از چدن یا آهن ساخته می شود ولی محصولاتی نیز در بازار وجود دارد که بدنه آنها پلاستیکی بوده و قیمت کمتری نیز دارند اما عمر و کارایی آنها چندان بالا نیست.
 6. ظرفیت مخزن دستگاه های آسیاب نیز با یکدیگر متفاوت است و بسته به اندازه و قدرت دستگاه، مخزن آنها نیز کوچک و بزرگ می شود. بنابراین در هنگام خرید به این نکته نیز توجه داشته باشید.

 

قیمت آسیاب قهوه

برای خرید یک دستگاه آسیاب قهوه خانگی بهتر است ابتدا بودجه خود را مشخص کرده و متناسب با نیاز خود اقدام به خرید نمایید زیرا اختلاف قیمت در میان این نوع دستگاه ها بسیار زیاد است و عواملی مثل برقی یا دستی بودن، گنجایش مخزن، میزان صدای تولیدی، نوع تیغه و … در تعیین قیمت خرید موثر خواهد بود

 

آسیاب برقی ارزان آسیاب برقی دیجی کالا آسیاب قهوه برقی کوچک آسیاب قهوه ترک آسیاب قهوه دستی دیجی کالا
آسیاب قهوه دیجی کالا انواع آسیاب قهوه دستگاه آسیاب قهوه ایرانی دستگاه آسیاب قهوه ترک قیمت آسیاب قهوه حرفه ای قیمت آسیاب قهوه دستی قیمت آسیاب قهوه صنعتی قیمت آسیاب قهوه کافی شاپ

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
بازدید : 764 views بار دسته بندی : راهنمای خرید از سایت دیجی کالا تاريخ : 30 نوامبر 2020 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.