خرید کالا قیمت و خرید بخارپز خانگی بخارپز معمولی استیل پارس خزر دیجی کالا - بازار تهران

دستگاه بخارپز خانگی با استفاده از بخار آب مواد غذایی خام را آماده و قابل مصرف می­کند.

امروزه با مصرف زیاد غذاهای سرخ کردنی احتمال بروز بیماریها بیشتر می­شود به همین دلیل استفاده از غذاهای بخارپز باعث حفظ خواص مواد غذایی می­شود.

قیمت و خرید اینترنتی بخارپز خانگی بخارپز معمولی استیل پارس خزر دیجی کالا

معرفی و راهنمایی در خرید بخارپز خانگی

انواع سبزیجات، گوشتها و … با این دستگاه قابل پختن هستند و می­توان غذای رژیمی و سالمی را تهیه کرد.

دستگاههای بخارپز در انواع مختلف و ظرفیتهای گوناگونی تولید می­شوند که برخی از آنها چند منظوره هستند. مدلهای ساده­تر فقط دارای سبدهای استیل هستند و برخی دیگر سبدهای سیلیکونی دارند.

برای استفاده باید مقداری آب در ظرف مخصوص ریخته و آن را روشن کنید. بخار آب تولید شده باعث بخارپز کردن مواد غذایی می­شود.

برخی از این دستگاهها را می­توان بر روی شعله گاز و برخی دیگر را در ماکروویو قرار داد. همیشه باید مراقب تمام شدن آب درون دستگاه بود تا دستگاه یا مواد غذایی دچار سوختگی نشود.

در مدلهای حرفه­ای با استفاده از جریان برق عمل بخار کردن آب انجام می­شود و تنظیمات پخت مواد غذایی نیز وجود دارد. این تنظیمات به صورت چند گروه بندی مشخص شده و بسته به مواد غذایی می­توان آنها را تغییر داد و پخت بهتری را ایجاد کرد.

مدل­های جدیدی نیز تولید شده­اند که به صورت تو کار در کابینت آشپزخانه قرار می­گیرند و ظاهری بسیار شیک و زیباتر نسبت به مدل­های قدیمی دارند.

 

فاکتورهای مهم در خرید دستگاه بخارپز خانگی

بودجه مورد نیاز برای خرید :

با توجه به تنوع دستگاههای تولید شده در بازار، قیمتهای آنها نیز متفاوت است و این تفاوت قیمت به امکانات و کارآیی دستگاه بستگی دارد.

دستگاه­هایی که ظروف جداگانه و طبقات مختلفی دارند قیمت بالاتری نیز دارند. برخی دیگر دارای تایمر دیجیتالی هستند و برخی ضریب ایمنی بیشتری دارند. بهتر است قبل از خرید میزان بودجه خود را مشخص کنید و متناسب با آن خرید کنید.

میزان استفاده شما از دستگاه بخارپز:

اگر قصد خرید یک دستگاه بخارپز خانگی را دارید، به این نکته توجه کنید که میزان مصرف از این دستگاه در منزل شما چقدر است.

اگر میزان استفاده شما از بخارپز زیاد است بهتر است از نوع الکتریکی با گنجایش بالا خریداری کنید و اگر که در طول هفته فقط یک یا دوبار از آن استفاده می­کنید از مدلهای کوچک و دارای سبد خریداری کنید.

سرعت عملکرد دستگاه بخارپز:

دستگاههای بخارپز دارای سرعت پخت کمتری هستند و بسته به تکنولوژی و نحوه تولید بخار سرعت عملکرد آنها با هم متفاوت است.

برای مثال سرعت تولید بخار در دستگاه بخارپز یا الکتریکی تا حدودی کمتر از سرعت تولید بخار در مدل اجاقی است.

با استفاده از کتاب راهنمای دستگاه با سرعت عملکرد، زمان مناسب و حجم مناسب آب مصرفی آشنا شوید. مدلهایی که درون ماکروویو قرار می­گیرند سرعت طبخ غذا در آنها بیشتر از مدلهای دیگر است.

راحتی در نظافت و شستشوی دستگاه:

با توجه به شکل و مدل دستگاه، روشهای شستشوی آن نیز متفاوت است. بعضی از دستگاهها دارای منافذی هستند که که باید در هر بار استفاده تمیز شوند.

بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که تمیز کردن آن ساده­تر و از قطعات جداشونده کمتری تشکیل شده باشد و بتوان در ماشین ظرفشویی نیز آن را قرار داد.

جنس بدنه و وسایل دستگاه بخار ساز خانگی:

جنس بدنه برخی از دستگاه‌ها از استیل یا پلاستیک و برخی دیگر نیز از جنس سیلیکون یا بامبو می­باشد.

بخارپزهای برقی معمولاً از جنس بدنه و ظروف پلاستیکی ساخته شده­اند و دستگاههایی که دارای ظرف و بدنه سیلیکونی هستند قابل استفاده در ماکروویو هستند.

طبقه­ ها یا سبدهای پخت:

معمولا بخارپزهای خانگی الکتریکی و اجاقی دارای ۳ سبد برای قراردادن مواد غذایی هستند:

 

  • سبدهای با اندازه یکسان
  • سبدهای با اندازه متفاوت

در استفاده از سبدهای یکسان می­توان آنها را جابجا کرد ولی از سبدهای با اندازه متفاوت به صورت رندوم نمی­شود استفاده کرد.

برنامه‌های گوناگون در طبخ غذا:

هر چه تعداد برنامه­ها جهت طبخ غذا بیشتر باشد قدرت انتخاب شما بیشتر و سرعت کار هم بالاتر می­رود.

در نتیجه هنگام پخت مواد غذایی متفاوت تنها کافیست تا برنامه مورد نظر را انتخاب کنید.

امکان طبخ برنج و تخم‌مرغ و سوپ:

امکان پخت برنج و تخم مرغ در بعضی از مدلهای جدید بخارپز وجود دارد چون این مواد غذایی معمولا بطور روزانه و زیاد مصرف می­شوند.

با استفاده از یک ظرف که درون یکی از طبقات قرار می­گیرد یا بصورت یک طبقه مجزا می­توان برنج را آماده کرد و برای تخم مرغ هم سبدهایی وجود دارد که تخم مرغ در آن بدون ترک خوردن آماده می­شود.

برای تهیه سوپ در پایین طبقات ظرفی قرار دارد که می­توان سوپ را در آن تهیه کرد یا شیرابه­های مواد غذایی در آن جمع شود. این ظرف مانع از کثیف شدن موتور دستگاه می­شود و براحتی قابل شستشو است.

گرم نگه‌دارنده مواد غذایی:

برخی از دستگاه‌های بخارپز دارای قابلیتی هستند که مواد غذایی را یک تا دو ساعت پس از طبع گرم نگه دارند. آب کافی باید در دستگاه وجود داشته باشد و تنظیمات مربوطه اعمال شود.

نشان دهنده میزان آب:

نشان دهنده میزان آب از وجود آب کافی اطلاع می­دهد و در برخی مدلها در صورت اتمام آب چراغ مخصوصی روشن شده و یا صدای آژیر جهت هشدار به صدا درمی­آید.

در مدلهایی از بخارپز قسمتی در بیرون محفظه وجود دارد که بتوان آب لازم را به دستگاه اضافه کرد که احتیاجی به خاموش کردن دستگاه و بیرون آوردن طبقات نیست.

تایمر یا زمان سنج:

تایمر استفاده از دستگاه را آسان می­کند و با تعیین مدت زمان پخت بصورت خودکار خاموش می­شود. در هنگام خرید به این قابلیت توجه کنید.

برخی هم دارای تایمر دیجیتالی هستند که قابلیت روشن و خاموش کردن دستگاه را دارند و فقط  زمان شروع و پایان پخت را مشخص می­کنید.

 

امکانات افزایش ایمنی در بخارپز:

از امکانات افزایش ایمنی در بخارپز کلید پاور اتوماتیک و یا ترموستات هستند که در صورت وجود مشکل یا اتمام آب محفظه، دستگاه را به طور خودکار خاموش کرده و از بروز حادثه پیشگیری می­کنند.

همچنین این سیستم مانع از بالا رفتن حرارت درون محفظه و طبقات بخارپز می­شود و با روشن و خاموش کردن دستگاه و قطع جریان برق، دما را پایین می­آورد.

 

فضای لازم جهت نگهداری دستگاه:

فضای لازم برای نگهداری و قرارگیری دستگاه بخارپز را مشخص کنید و متناسب با آن دستگاه با ابعاد مناسب تهیه کنید.

چون بخارپزهای الکتریکی احتیاج به پریز برق دارند باید مکان مناسبی را برای آن درنظر بگیرید تا مجبور به جابجایی آن نشوید. برخی مدل­ها نیز دارای طبقات و سبدهایی هستند که درون یکدیگر قرار دارند و باعث می­شود تا حجم کمتری را اشغال کنند.

مزایای خرید و استفاده از دستگاه بخارپز

استفاده از دستگاه های بخارپز برای افرادی که به فکر سلامتی برای رژیم غذایی خود هستند بسیار مناسب است.

زیرا با استفاده از این دستگاه ها دیگر نیازی به مصرف روغن نبوده و می توان بدون نیاز به آن، غذا را به طور کاملاً سالم و رژیمی طبخ کرد.

علاوه بر آن تمام مواد مغذی موجود در غذا حفظ شده آسیب کمتری به بافت‌های غذا وارد می شود.

از دیگر مزایای خرید و استفاده از دستگاه بخارپز خانگی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

حفظ ارزش و خاصیت مواد مصرفی:

همانطور که در ابتدا گفته شد استفاده از بخارپز باعث حفظ خواص و ویتامین­های مواد غذایی می­شود و آب موجود در غذا حفظ می­شود و غذا خشک و سفت نمی­شود.

چندمنظوره بودن:

بسیاری از دستگاهها قابلیت پخت مواد غذایی متنوعی از جمله گوشت، ماکیان، پاستا، برنج، تخم‌مرغ و حتی صیفی جات را دارند و مشکلی برای طبخ انواع غذاها وجود ندارد.

طرز استفاده و شستشوی آسان:

طرز استفاده از این دستگاهها براحتی امکانپذیر و برای تعداد نفرات مختلف دستگاههایی با گنجایش متفاوتی تولید شده ­است.

برای نظاقت و شستشوی آن می­توان به راحتی طبقات آنها را جدا کرده و بوسیله ماشین ظرفشویی یا با دست آنها را تمیز کرد.

 

بهترین اسپری تاخیری و حجم دهنده دیجی کالا | بهترین مارک بی بی چک که زود نشون میده | قیمت پارکت ضد آب ترکیه دیجی کالا | شوفاژ برقی پارس خزر دیجی کالا | حراج کاپشن مردانه دیجی کالا | سویشرت زنانه زیپ دار دیجی کالا| قیمت کت و دامن مجلسی ترک | قیمت النگو طلا دیجی کالا | حراج بافت زنانه دیجی کالا | قیمت پرایمر دیجی کالا | گیره مو مجلسی دیجی کالا | کرم موبر تناسلی | ساعت ضد آب دیجی کالا | پلیور پسرانه | اجاق گاز رومیزی ارزان قیمت دیجی کالا | استخر بادی بزرگ | قیمت کت و شلوار زنانه دیجی کالا | ارزانترین پوشک بچه دیجی کالا | تیشرت لانگ دخترانه دیجی کالا | قیمت تلسکوپ دانش آموزی ارزان دیجی کالا | بهترین مارک آرام پز | خرید شومیز ارزان از دیجی کالا | لباس خواب زنانه سایز بزرگ دیجی کالا | پیگیری مرسوله پستی با نام خانوادگی | آموزش خصوصی سئو | حذف اکانت سروش با لینک مستقیم | بهترین مارک بخاری گازی ژاپنی |

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
بازدید : 716 views بار دسته بندی : راهنمای خرید از سایت دیجی کالا تاريخ : 8 نوامبر 2022 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.