خرید کالا قیمت و خرید بهترین ماشین ظرفشویی رومیزی ایرانی دوو رومیزی ال جی دیجی کالا - بازار تهران

بعد از ماشین لباسشویی نوبت به ماشین ظرفشویی است تا در آشپزخانه­ها کار ظرف شستن را برای خانمها آسان­تر کند.

این ماشین ظروف را با سرعت بالا و استفاده از مواد شوینده شیمیایی و آب داغ به خوبی تمیز می­کند ولی بدلیل گران بودن بسیاری از خانمها از خرید آن صرفنظر می­کنند.

قیمت و خرید بهترین ماشین ظرفشویی رومیزی ایرانی دوو رومیزی ال جی دیجی کالا

معرفی و راهنمایی در خرید ماشین ظرفشویی

اما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که از نظر مالی توان خرید یک ماشین ظرفشویی را دارید با ما همراه باشید تا در ادامه اطلاعاتی را برای یک خرید بهتر در اختیار شما قرار دهیم.

انواع ماشین ظرفشویی

ماشین­های ظرفشویی در از تنوع و مدلهای زیادی برخوردار هستند که با خصوصیات مختلف همگی عمل شستشوی ظروف را انجام می­دهند و به طور کلی سه نوع در بازار عرضه شده­اند که عبارتند از:

  • توکار
  • رومیزی
  • ایستاده

ماشین­های ظرفشویی توکار :

این مدل ماشین ظرفشویی به صورت توکار و دوران کابینت mdf نصب می­شود و فضای اضافی را اشغال نمی­کند. برای افراد منظم که به نظم آشپزخانه خود اهمیت می­دهند مناسب است.

ماشین­های ظرفشویی رومیزی:

ابعاد این نوع ماشینها کوچکتر است و روی کابینت قرار می­گیرد و قابل جابجایی است. در ظرفیت کمتری حدود ۶ نفره و ۸ نفره در بازار موجود است.

قیمت این مدل از مدلهای دیگر ارزانتر است.

ماشین­های ظرفشویی ایستاده:

ماشین ظرفشویی­های ایستاده جزو پر طرفدارترین­ها هستند و برای افرادی که خانواده پرجمعیت دارند بسیار مناسب است.

چون دارای قابلیت نیم شور هستند در هنگام خالی بودن نیمی از ظرفیت خود، میتواند با مصرف آب کمتر ظرف­ها را شسته و در مصرف برق نیز صرفه جویی کند.

نکات مهم در هنگام خرید ماشین ظرفشویی

انتخاب بر اساس تعداد افراد خانواده:

ظرفیت ماشین­های ظرفشویی موجود در بازار ۶، ۸، ۱۲ و ۱۴ نفره هستند. معمولاً ماشین­های ظرفشویی توکار و ایستاده با این ظرفیت­ها در بازار موجود هستند و برای خانواده­های کمتر از ۶ نفر، میتوان از ماشین ظرفشویی رو میزی استفاده کرد.

مخزن دستگاه:

مخزن ماشین­های ظرفشویی با هم متفاوت است. برخی دارای مخزن از جنس پلاستیک و برخی دیگر نیز از جنس استیل هستند که بهتر است چون از رسوب و ایجاد لک بر روی ظروف جلوگیری می­کند و قیمت بالاتری نیز دارد.

البته برای نگه داری از این مخازن نیز نباید از مواد شوینده دارای سفیدکننده استفاده کرد. بهتر است از دفترچه راهنما نیز برای راهنمایی و نگهداری بیشتر استفاده کرد.

قفسه ­های ماشین ظرفشویی:

قفسه­های موجود در ماشینهای ظرفشویی که به صورت دو یا سه طبقه هستند برای قراردادن ظروف به صورت استاندارد طراحی شده­اند.

ارتفاع برخی از قفسه­ها قابل تنظیم است و با توجه به نوع و اندازه ظروف می­توان آن را تغییر داد. حتی در برخی مدلها قفسه­ها را می­توان به طور کامل از درون ماشین ظرفشویی خارج کرد هستند و فضای داخلی را افزایش داد.

میزان مصرف آب در طول استفاده:

استفاده از ماشین­های ظرفشویی در مقایسه با روش دستی برای شستن ظروف بسیار به صرفه­تر می باشد.

میزان مصرف آب در این محصولات بر روی برچسب استاندارد درج شده­است. پس در هنگام خرید، محصولی را که مصرف آب کمتری دارد را انتخاب کنید.

فیلتر غذا و ذرات:

بهتر است قبل از قراردادن ظروف در ماشین ظرفشویی، ظرف را از ذرات غذا پاک کنید. اما در مواردی با وجود فیلتر غذا و ذرات در بعضی از دستگاهها احتیاج نیست این کار را با دقت انجام دهید.

فیلتر غذا و ذرات در برخی از ماشین­های ظرفشویی سیستمی است که خرده­های غذای چسبیده  بر روی ظروف را به ذرات ریزتر آسیاب کرده و همراه با آب خروجی خارج می­کند.

 

شستشوی هوشمند در ماشین ظرفشویی:

سیستم شستشوی هوشمند که در برخی ماشینهای ظرفشویی وجود دارد دارای سنسورهایی است که با اندازه­گیری شفافیت نور عبوری از میان قطرات آب، میزان آلودگی آب را مشخص می­کند و نوبت­های تعویض آب را دقیق­تر تعیین کرده تا در مصرف آب، برق و مواد شوینده نیز به طور اتوماتیک صرفه­جویی شود.

با سنسور شستشوی تاخیری دستگاه به طور اتوماتیک و در خارج از ساعات اوج مصرف یعنی بین ساعات ۱ بامداد تا ۱۱ صبح، روشن شده و شستشو را انجام میدهد.

سیستم گرم کننده آب:

سیستم گرم کننده آب، آب گرمی با درجه بین ۴۸ تا ۵۵ تولید می­کند که برای ماشین­های ظرفشویی بسیار مناسب است.

البته در بعضی از ماشین­های ظرفشویی، تکنولوژی قویتری که میتواند آب گرمتری تولید کند وجود دارد.

چون در دمای ۵۵ درجه چربیها به خوبی پاک نمی­شوند ماشین ظرفشویی مجهز به گرم­کننده قویتر، با تولید آب گرم ۶۰ درجه به راحتی چربی­ها را از بین می­برد و نیازی به خیس کردن و آب کشیدن ظروف نیست. در مصرف آب و برق نیز صرفه­جویی می­شود.

 

برنامه شستشو:

در ماشین­های ظرفشویی تعدادی برنامه­ از پیش تعریف شده برای شستشو قرار دارد که می­توان از آنها استفاده کرد.

  • شستشوی سبک
  • شستشوی معمولی
  • شستشوی سنگین

شستشوی مقدماتی، خیس کردن، شستشوی سریع، بدون مواد شوینده، شستن ظروف بزرگ و… نیز در برخی مدلها وجود دارد که بسته به نیاز هرکسی از آن استفاده می­شود.

هر چه تعداد برنامه­ ها بیشتر باشد، قیمت خرید دستگاه نیز بالاتر می­رود.

سوراخ­های آبفشان:

بازوهایی در ماشین ظرفشویی وجود دارد که آب به صورت پرفشار از سوراخ‌های ریز آن بر روی  ظروف پاشیده میشود. با ریزتر بودن این سوراخ­ها فشار آب بیشتر می­شود و ظروف بهتر شسته می­شوند.

تعداد بازوها نیز در برخی مدلها بیشتر است و بخاطر متحرک بودن در مدلهای دیگری قابل جابجایی هستند.

لامپ UV :

لامپ UV در ماشین­های ظرفشویی جدید قرار دارد که میکروبها و باکتری­های روی ظروف را از بین می­برد.

سیستم خشک کن:

این نوع سیستم ظروف را بعد از شستشو خشک می­کند و البته باعث مصرف برق زیادی می­شود.

میزان صدا در ماشین ظرفشویی:

دستگاه در حین کار بخاطر گردش موتور و فشار آب سر و صدای زیادی تولید می­کند به همین دلیل بسیاری از شرکتهای تولید کننده با استفاده از درزگیر و بدنه دوجداره و عایقدار تولید این صدا را کاهش دادند.

ماشین­های ظرفشویی با  تکنولوژی قدرت بخار:

تکنولوژی قدرت بخار لکه­ها را بخوبی پاک می­کند و در مصرف برق و آب هم صرفه جویی می­شود.

نحوه نگهداری از ماشین ظرفشویی

برای نگهداری و تمیز کردن دستگاه باید به نکاتی توجه کنیم.

فیلتر دستگاه یکی از مواردی است که در طول یک ماه برای یکبار باید تمیز شود. در ماشینهای ظرفشویی دو نوع فیلتر وجود دارد، فیلتر ضایعات که غذاهای مانده روی ظروف را جمع­آوری می­کند و فیلتر میکروسکوپی که ذرات بسیار ریز را جذب می­کند.

پس برای اینکه این فیلترها دیرتر کثیف شوند بهتر است ظروف را قبل از قراردادن در ماشین تمیز کنید.

شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی

شوینده­های مناسب برای ماشین­های ظرفشویی بصورت متنوع پودر، قرص و ژل  در بازار وجود دارند که استفاده از هر کدام کاملا سلیقه­ای است. این محصولات باید قدرت کافی برای حل کردن و جداکردن مواد غذایی چسبیده به ظروف را داشته باشند.

محفظه ای جداگانه برای نمک مخصوص که سختی آب را از بین می­برد و همینطور نوعی براق کننده که در مراحل پایانی شستشو کار سفید و براق کردن ظروف را انجام می­دهد، طراحی شده تا از این شوینده­ ها بصورت مجزا استفاده شود.

 

بهترین اسپری تاخیری و حجم دهنده دیجی کالا | قیمت النگو طلا دیجی کالا | کرم موبر تناسلی | قیمت پارکت چوبی دیجی کالا | کوله پشتی اسپرت دیجی کالا | ساعت ضد آب دیجی کالا | بهترین برند قابلمه آلمانی | استخر بادی بزرگ | ظروف آرکوپال فله ای دیجی کالا | قیمت پرایمر دیجی کالا | خرید کاپشن چرم مردانه ارزان دیجی کالا | بهترین ابگرمکن دیواری کم فشار و بازده انرژی a | پرفروش ترین خردکن | اجاق گاز رومیزی ارزان قیمت دیجی کالا | بهترین مارک بی بی چک که زود نشون میده | بهترین کاندوم برای جلوگیری از بارداری | پیگیری مرسوله پستی با نام خانوادگی |

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بازدید : 997 views بار دسته بندی : راهنمای خرید از سایت دیجی کالا تاريخ : 11 اکتبر 2022 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.